Nová ŠKODA SCALA - ceník

 

Ceny vozu ŠKODA SCALA se pohybují v základu těsně pod hranicí 400 000 Kč, nejvyšší výbavu pořídíte za bezmála 530 000 Kč. Pojďme se podívat, co za tyto peníze dostanete. Stejně jako u jiných vozů ŠKODA je i SCALA rozdělena do výbavových linií, v tomto případě můžete vybírat mezi verzí Ambition a Style. kompletní ceník nájdete zde.

 

AMBITION

Již na světové premiéře na konci roku 2018 zaznělo, že SCALA bude bohatá už v základu. A tak se také stalo. Za nejlevnější dostupné provedení zaplatíte 394 900Kč, a za tuto částku dostanete provedení 1,0 TSI a 85kW. Druhou možností je 1,6 TDI motor a 85kW za 434 900 Kč.

 

Auto stojí na šestnáctipalcových ocelových kolech s kotoučovými brzdami na každém z nich, světla mají vpředu i vzadu LED diody, mlhovky, v interiéru naleznete šest airbagů, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka se směrovkami, rádio Swing se šestipalcovým displejem a čtyřmi reproduktory, bluetooth a další. V ceně je dále zahrnut Asistent rozjezdu do kopce, automatické spínání světel v režimu Coming Home a Leaving Home nebo také Systém sledování provozu před vozidlem, a to včetně nouzového brzdění.

 

Za příplatek si ve verzi AMBITION můžete dopřát například sedmnáctipalcová kola, Bi-LED hlavní světlomety s funkcí adaptivního svícení a přisvěcováním při odbočování (19 000 Kč), světelný a dešťový asistent a asistent dálkových světel s automatickým přepínáním dálkových a potkávacích světel (9 000 Kč), elektricky ovládaná, vyhřívaná a sklopná vnější zpětná zrcátka s automatickým stmíváním (4 800 Kč) nebo třeba dvouzónovou automatickou klimatizaci s elektronickou regulací včetně kombifiltru za 11 500 Kč.

 

STYLE

Verze STYLE nabízí širší škálu motorů. Nejlevnější verzí je opět 1,0 TSI/85kW jako u verze AMBITION a zaplatíte za ni 449 900 Kč. Nejdražší typ je 1,6 TDI/85kW s automatickou převodovkou.

 

Standardní výbavou této linie jsou sedmnáctipalcová kola Stratos z lehké slitiny, dvouzónová klimatizace, funkce SmartLink+, startovací tlačítko Easy Start, Infotainment Bolero 8", 2× USB-C vpředu a 2× USB-C vzadu (nabíjecí), Apple konektivita, 8 reproduktorů nebo signalizace vzdálenosti při parkování.

 

Ve zpoplatněné nabídce naleznete Asistenta změny jízdního pruhu a asistent vyparkování za 9 000 Kč, 18" kola (Sirius, Vega nebo Vega Aero) za 7 100 Kč a 11 100 Kč, Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s bederní opěrou (10 000 Kč), Sportovní podvozek s volitelnou tuhostí tlumičů (12 000 Kč), lákavá je i nabídka Parkovací asistent – robotizované parkování podélně a kolmo k vozovce a signalizace vzdálenosti při parkování vpředu a vzadu za 20 000 Kč.

 

Na výběr máte také 5 paketů v řadě AMBITION a 9 v řadě STYLE.