ŠKODA SUPERB

Nová ŠKODA SUPERB: decentní a bezpečná

Nestárnoucí vlajková loď automobilky ŠKODA prošla faceliftem. Vozu ŠKODA SUPERB třetí generace vnesl tento facelift svěží vítr do plachet. Nenechme se však zmást prvním dojmem - decentní změnou přídi a zádi této lodi na čtyřech kolech změna zdaleka nekončí - a pojďme společně odhalit, co nového se skrývá pod povrchem této mistrovsky zpracované inovace. Majestátní ŠKODA SUPERB facelift 2019 vás zve k prohlídce a dí: Zamilujte se!

 

nová ŠKODA SUPERB 2019

Dramaticky elegantní

Podívejme se nejprve na jeho dokonalé křivky. Předek dostal do vínku ještě dramatičtější výraz díky zúžení předních full-LED světel, která ladně navazují na rozšířenou masku chladiče. 

Jednou z největších novinek pro SUPERB je vybavení světlometů speciální technologií Matix-LED. Tento asistenční systém řidiči umožní lepší výhled na vozovku, je ale šetrný k očím řidiče ve vozidle protijedoucím. Senzor, zabudovaný v předním skle, snímá pohyb v protějším pruhu a v případě přítomnosti protijedoucího vozidla automaticky ztlumí část dálkových světel. Vy tak máte nadále brilantní přehled o dění na vozovce, ale zároveň tím neoslňujete řidiče naproti. Simply clever.

Výraznější změny než v přední části se ale odehrály na zádi. Reliéfní nápis ŠKODA, vyvedený v chromu na zádi vozu je magnetem pro pohledy, který zanechá dlouhotrvající dojem. Výraz je podtržen tenkou chromovanou linií, která jako blesk z čistého nebe protíná celou záď a nerozlučitelně tím spojuje oba světlomety. Život vám usnadní i přítomnost virtuálního pedálu pro ovládání dveří zavazadlového prostoru.

Zadní světla s postupným rozsvěcováním svítilen a choreografické animace směrových světel dodávají vozu SUPERB mimořádný vzhled a podtrhují jeho temperament.

V interiéru také došlo k decentním změnám v podobě nového prošívání nebo chromovaných detailů. Patrná změna nastala v přítomnosti trojramenného koženého volantu a pod ním se nacházejícího tlačítka START u všech modelů. Po nasednutí do vozu ŠKODA SUPERB už tedy klíče hledat nemusíte. 

Efektní vychytávkou je promítnutí nápisu ŠKODA na vozovku při otevření dveří. Rozšířila se i nabídka litých kol o velikost 16” a 19”.

Zavazadlový prostor zůstává ke svým majitelům i nadále velkorysý - hodnoty 625 l a 660l (combi) patří mezi nejvyšší ve své třídě.

Celkový vzhled vozu ŠKODA SUPERB je nadále takový, jak jej všichni známe. Designéři se drželi onoho ikonického lineárního vzezření, které mu zkrátka sluší nejvíc. 

 

Do zásuvky s ním!

Inovací prošla také nabídka motorů. U modelu iV věnovala mladoboleslavská automobilka novému modelu SUPERB plug-in hybridní motor. Díky němu v elektrickém režimu WLTP ujedete až 55 kilometrů. Spolu s benzínovým motorem 1,4 TSI podávají maximální výkon 160 kW. Stupně výbavy, které koncem roku nabídne SUPERB budou Ambition, Style, Laurin&Klement a Sportline.

Další novinka se skrývá v podobě motoru 2.0 TDI/110 kW Evo, navrženém pro plynulou akceleraci a úspornost. Za pozornost ale stojí i ostatní motory: 1.5 TSI/110 kW, 2.0 TSI/140 kW a zážehové dvoulitry TSI/200 kW 4×4 a 2.0 TDI/140 kW.

Hřejivá náruč bezpečí

SUPERB je nyní nabušený komfortními a bezpečnostními asistenčními systémy: 

  • Prediktivní tempomat, který pohled z kamery porovnává s informacemi z GPS, a tím vyhodnotí, kdy je potřeba např. zbrzdit před prudkou zatáčkou. 

  • Asistent jízdy v dopravní zácpě, zajišťující plynulou a bezpečnou jízdu v koloně.

  • Front assist - tento systém má za úkol varovat vás před srážkou, například s chodcem. Primárně přichází varování pomocí zvukového signálu, poté vůz sám krátce zbrzdí a pokud ani tehdy řidič nereaguje, je vůz schopen sám na místě zastavit. 

  • Asistent změny jízdního pruhu - oproti klasické technologii Blind Spot Detect, která hlídá mrtvý úhel jen do vzdálenosti 20, si asistent v novém Superbu bezpečně ohlídá celých 70 m. Tím eliminuje spoustu nebezpečných situací na dálnicích. 

  • Aerodynamický kryt - přítomnost krytu na zavěšení zadní nápravy výrazně zlepšuje stabilitu jízdy.

Vyšší výbava a nové verze

Z ceníku pro SUPERB zmizela základní verze Active, naopak většina luxusnějších variant zlevnila. Bonusem, který potěší, je i bohatší výbava. Cena při verzi motoru 1.5 TSI/110 kW začíná na 689 900 Kč. Tím se dostáváme na cenu o 35.000 Kč nižší než u předchozí verze ŠKODA Superb.

V seznamu verzí nově přibyl i Scout a Sportline. Verze Scout je se svým pohonem všech čtyř kol, o 15 mm vyšším podvozkem a možností přepnutí do režimu Off-road připravena vyrazit i mimo silnice. Sportline varianta se narozdíl od vyvýšeného Scoutu o 10 mm snížila.

 

Chcete se o vozu ŠKODA SUPERB dozvědět více?