ŠKODA FABIA 2018Objednat předváděcí jízdu

Testovací jízdu můžete objednat také na telefonu 266 311 608

Facelift vozu ŠKODA FABIA , to je bezpečí, skvělý design i zábava

ŠKODA FABIA, druhý nejprodávanější model v historii značky se letos dočkala kvalitního faceliftu. Pro mnohé se na první pohled nic nezměnilo, ale při podrobnějším zkoumáním zjistíte, že změn se odehrálo docela dost. Jaké jsou ty hlavní?

Diodové světlomety, lepší dynamika i zpětná zrcátka

Přední světlomety nově využijí diodový zdroj a diody se poprvé objeví i vzadu. Kvůli novým světlometům designéři přepracovali také přední nárazník a masku, která je o dost větší a dodává tak autu dynamičtější dojem. Klasické oblé tvary jsou nahrazeny ostřejšími liniemi, které autu nejen dodaly šmrnc, ale také vylepšily koeficient aerodynamického odporu vzduchu. Nově si zákazník může objednat i panoramatickou střechu. Její délka se táhne až do prostoru zadních sedadel. ŠKODA FABIA se dočkala i elektricky ovládaných a vyhřívaných zpětných zrcátek, která jsou při mrazech nedocenitelná.

 

Palubní zábava neboli Infotainment

Z původního 5palcového displeje u všech infotainmentů se stal 6,5palcový. Navigační systém informuje v reálném čase o dopravní situaci, takže se snadno vyhnete zácpám či nehodám na silnici. Všechny infotainmenty také disponují BT, USB a SD card konektivitou. Už se tak nemusíte bát, že by se děti při jízdě na zadních sedadlech nudily a zlobily. Můžete jim pustit jejich oblíbený film, či seriál. Pasažéři vzadu mají nově k dispozici dokonce dvojitou USB zásuvku nebo držák tabletu. Automobil také jednoduše propojíte s chytrým telefonem. Pro Swing Plus a Amundsen je k dispozici systém SmartLink+, umožňující zrcadlení chytrého telefonu prostřednictvím služeb MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto, a podpora připojení online služeb ŠKODA Connect (Infotainment Online, Care Connect).

 

Luxusní interiér a pohodlí pro všechny cestující

Změny nastaly i v interiéru. ŠKODA FABIA dostala nové potahy a luxusní provedení sedaček. Vybrat si můžete z několika dekorů. Sedadla pro výbavu Style kombinuje materiál Suedia a látku, sportovní sedačky mají kontrastní červené prošívání. Upraven byl i design přístrojového panelu. Zvětšil se také zavazadlový prostor. Ten má objem celých 330 litrů, tedy o 15 litrů více než u původního modelu. Nová ŠKODA FABIA COMBI pak nabídne dokonce 530 litrů zavazadlového prostoru.  Najdete zde také oboustranný koberec a varianta kombi nabízí i vyjímatelnou LED svítilnu.

 

Bezpečnost především – konec slepému úhlu a kolizím při couvání

Designéři ze ŠKODA AUTO moc dobře ví, že není důležitý jen skvělý vzhled a zábava, ale i bezpečnost. Soubor bezpečnostních a asistenčních systémů tak byl rozšířen o monitorování slepého úhlu, Blind Spot Detect, který upozorňuje na přítomnost vozidel v tzv. mrtvém úhlu. Přibyla také funkce Rear Traffic Allert, která upozorňuje na možnou kolizi při couvání. Dále také rozšíření, které na víceproudových silnicích detekuje zezadu rychle se blížící auto. Další skvělou funkcí je Light Assist, která ve správnou chvíli automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla. Zůstává i Hill Holder Control, který zajišťuje snadné rozjezdy do kopce – zajistí, aby automobil při rozjíždění necouvl ani trochu dozadu.

 

Změny v motorech a lité osmnáctky

V nabídce motorů zůstávají pouze zážehové tříválce MPI (44 a 55 kW) a TSI (70 a 81 kW). Novinkou jsou také filtry pevných částic pro přeplňované verze. Základem je atmosférický tříválec 1,0 MPI s výkonem 44 nebo 55 kW, který doplňuje přeplňovaná varianta 1,0 TSI s výkonem 70 nebo 81 kW. Nejsilnější z tohoto kvarteta je možné kombinovat se sedmistupňovou převodovkou DSG. V nabídce pro hatchback jsou nově až 18 palcová kola. Pro vozy značky ŠKODA je v nabídce výhodné financování ŠKODA BEZ STAROSTÍ a též je možné objednat zvýhodněný Předplacený servis. Více informací u našich prodejců.

Facelift vozu ŠKODA FABIA se rozhodně povedl a stojí za to si ji v nové verzi pořádně vyzkoušet.

Objednat předváděcí jízdu